سه شنبه , ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸
سونامی بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان معماری چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط آقاي پاكدليان   
پنجشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۲
رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی مهندسان معمار ایران با بیان اینکه با سونامی بیکاری در بین معماران مواجه خواهیم شد، اعلام کرد: در استان قزوین 21 دانشکده معماری وجود دارد که 500 هزار دانشجو در رشته معماری مشغول به تحصیل هستند و این یک آسیب محسوب می‌شود.
به گزارش بولتن نیوز، محمدرضا نوروزیان رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی مهندسان معمار ایران در نخستین نشست با اصحاب رسانه که در موزه کشاورزی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در استان قزوین 2 هزار و 100 معمار وجود دارد که از این تعداد فقط 700 نفر پروانه اشتغال دارند که 60 درصد آن‌ها بیکار هستند.

وی افزود: باید دانشگا‌ه‌های غیراستاندارد تعطیل شوند و فضای آموزشی استاندارد وجود داشته باشد.

رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی مهندسان معمار ایران خاطرنشان کرد: همایش توسعه پایدار شهری بیستم خردادماه با حضور میهمانانی از سراسر کشور برگزار خواهد شد که تا به امروز 300 مقاله در رشته‌های عمران و معماری و شهرسازی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

نوروزیان از ارکان توسعه پایدار به تلفیق حفاظت و توسعه و تامین نیازهای اولیه زیستی انسان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بافت تاریخی قزوین در حال از بین رفتن است و برخی از محلات قدیمی شهر که حتی آثاری از دوران قاجار را درون خود جای داده بودند از بین رفته و مهاجران داخلی و خارجی در آن اسکان پیدا کردند
.